کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

استاد شهیدم؛ جانباز شهید، عارف عظیم، دکتر محمود رفیعی، بازخواهی گشت در صبح ظهور میدانم. تا طلوع موعود... کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

نماز جمعه قم و حرفهای عجیب امام جمعه !

دوشنبه 14 شهریور‌ماه سال 1390 11:08 ب.ظ نویسنده: همسنگر بسیجی نظرات: 37 نظر چاپ

 

نماز جمعه قم و حرفهای عجیب امام جمعه ! 

 

روز جمعه 11 شهریور  توفیقی دست داد و در نماز جمعه شهر مقدس قم شرکت کردم. شهری که آب شور و هوای گرمش آرامشی عجیب دارد، برای من که زیباترین شهر جهان است چرا که انفاس قدسی انسانهای بزرگی اینجا پراکنده است. وجود مقدس حضرت معصومه ع نیز که جای خود دارد و جمکران امام زمان عج. 

می گویند که شهید مطهری در کوچه های قدیمی شیراز راه می رفت و می گفت که انفاس ملاصدارا را استشمام میکنم. ما هم در قم دنبال انفاس قدسی هستیم.

  

 

حجت الاسلام سعیدی امام جمعه قم فرزند شهید بزرگوار آیت الله سعیدی است. همان شهید سعیدی که یار امام بود و زیر وحشیانه ترین شکنجه های ساواک شهید شد. 

 

آقای سعیدی امام جمعه در خطبه ها مطالبی گفت که برق سه فاز که هیچ، چندین هزار ولت برق فشار قوی را در وجودم حس کردم.  

ایشان گفتند که "باستان گرایی صرف غلطه" ، تا اینجا گفتم درست می گویند، در ادامه گفتند نگاه التقاطی هم اشتباه است یعنی هم به باستان توجه داشتن و هم به ارزشهای اسلامی ارج نهادن، فقط اسلام و السلام"  اینجا بود که دچار برق گرفتگی شدید شدم. 

 

آقای سعیدی مردم شما را جزء گروههای مرجع میدانند و خیلیها دربست حرفتان را می پذیرند. این چه حرفی است که از تریبون نمازجمعه به خورد ملت می دهید؟   

عامیانه تر بگم: معلومه که اسلام از هر چیزی مهم تره، اسلام و دین خدا انقدر مهمه که امام حسین ع باید براش فدا بشه، اما این چه ربطی داره که ما ارزشهای سرزمینمون رو انکار کنیم؟ مگه دوست داشتن هویت و افتخارات گذشته و اسلام از یک جنسند که اینو بر اون ارجح بدونیم؟ مسلمان بودن ما هیچ منافاتی با گذشته پرافتخارمون نداره.  

نکنه انتظار دارید کشوری با پیشینه تمدنی دیرین  و انبوه آثار، باستان و تاریخشو رها کنه و دیگران بیان و به اون بپردازن و از این رهگذر هر صدمه ای بهمون بزنن. 

 

چرا اسلام رو مقابل افتخارات میهنمون قرار میدید؟  کی گفته اسلام اینهارو نهی کرده؟ 

  

پیامبر اکرم ص بارها راجع به موحد بودن و پاک بودن ایرانیان قبل از اسلام سخن گفتن. 

خود قرآن مگه دعوت به تفکر در تاریخ برای عبرت نمیکنه؟ تفکر در تاریخ ما بیزاری رو برای شما بوجود آورده؟!  

 

آیا افتخار نیست که ما تنها ملت یکتاپرست باستانیم؟ 

تنها ملت باحجاب و ... راستی و پاکی از مشخصات پارسیان بوده، ملت ما تصاویر زنان رو نقش نکردن و جایی که در روی مهرهای شخصی تصاویر زنان باقی مونده همه پوشیده اند و چادر دارند. در تصاویر تخت جمشید مردها هم پوشیده اند. آیا افتخار نیست که حتی در دوره انسانهای اولیه نیز که نام دوره توحش به اون میدن ایرانیها گوشت سگ و خوک مصرف نکردن(با مدرک ثابت شده) ؟ و هزاران افتخار دیگر که جای بحثش نیست چرا که مجالی نیست و تخصصی هم هست.  

با تمام این افتخارات و پشتوانه ها بود که ما با آغوش باز اسلام رو پذیرفتیم. چرا ملتهای دیگر مثل ما نشدند؟ بازهم  جواب عده ای دیگر که اشتباه میکنن که میگن اعراب مارو به زور مسلمان کردن. خیر در جواب باید گفت پس چرا شیعه شدیم؟   

آقای سعیدی حتما کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری رو خوندید. مجدد بخوانید.  

ما ایرانمان را با مشائی و بقایی بیسواد نشناختیم که احیاناً عده ای به خاطر مکتب ایرانی گفتن اونها گذشته رو میکوبن! چون سروکارم با میراث فرهنگیه میگم بهتون که مجموعه خائن بقایی و مشائی و احمدزاده (رئیس کنونی میراث)چنان ضربه ای به میراث ایران زدن که مغول نمی تونست بزنه و ایران ایران کردنشون دروغ محضه. دستور به تخریب آثار و .. هیچ متخصصی در میراث نمونده همه را بیرون کردن و محققین رو با انتقال میراث به شیراز بازنشسته اجباری کردن. هر محققی هم به اینها انتقاد کنه فوری انگ ضدنظام میزنن و اخراج ... همه مجبورن که خفه بشن و اعتراضی نکنن.مثنوی 70 من کاغذ شود اگر از خیانتهای این مجموعه در میراث بگم. کاری کردن که صدای یونسکو دراومده و آثار رو از ثبت جهانی میخواست خارج کنه و ... و ... و .... 

 

خوارج هم نماز میخوندن اما آیا قرآن و نماز  زیر سوال میره؟ 

 

آیا میشه اسطوره ای چون سیاوش رو انکار کرد به بهانه اینکه قبل از اسلامه؟ آیا مردم قبل اسلام گناه کردن که اسلام نبود که بپذیرن؟ آیا سیاوش که برای اثبات پاکدامنی از آتش رد شد افتخار نیست؟ آیا اینکه حجاب و حیا همیشه شاخصه زن ایرانی بوده افتخار نیست؟ تمام اینها منجر به مسلمان شدن ما شد اسلامی با تمام خصوصیات. چرا در میان خود اعراب نشد؟ 

 

آقای سعیدی میدونید که اولین سلسله ایرانی بعد از اسلام در ایران آل بویه بودن؟ که ایران رو از یوغ خلفای بغداد نجات دادن و حکومت ایرانی تشکیل دادن؟ همونها که شیعه بودن و اولین بار رسم عزاداری عاشورا و رسم تدفین در حرم معصومین رو بنیان گزاری کردن و چند تن از شاهانشون هم در نجف مدفونند؟ اینها با افتخار همه جا اعلام میکردن که شیعه اند و نسبشون هم به بهرام چوبین ساسانی میرسه یعنی ایرانیند.   

  

آقای سعیدی ملیت انکارشدنی نیست اونهم ملیت پرافتخار ما. میلت ما منافاتی با مسلمان بودن ما نداره. 

اتفاقا نگرشهایی چون نگرشهای شما باعث اثبات حرف بی دینان میشه که چون با اسلام مشکل دارن به گذشته می پردازن. کار نداریم با بیسوادانی که پاسارگاد رو قبله و کورش رو پیامبر معرفی میکنند. ما با حقیقت کار داریم. کورش کبیر ذوالقرنین قرآنه و افتخاری بس سترگ/ 

 

آقا فرمودند "به جای تأکید بر قبل اسلام بر بعد اسلام و دوره آل بویه و ..تأکید کنید."  نگفتند که انکار کنید. آقا خودش میدونه چی میگه چرا که تآکید زیاد بر قبل اسلام باعث میشه یه عده فکر کن که چه عظمتهایی داشتیم و به قول معروف چی بودیم  چی شدیم در حالی که اگر از عظمتهای بعد اسلام هم بگی متوجه اونها هم میشن. اگر مطلع باشد آقا درباره آثار باستانی و هنر تخت جمشید چه گفتن؟ " حفظ کنید و به مردم نشان دهید در اینها روح و هنر ایرانی جاری است و ربطی به جلادان و پادشاهان نداره" یعنی هنر ایرانی رو ببین.   

آقای سعیدی خدای نکرده فردوسی رو که نمیخواید رد کنید که تمام اون افتخارات رو شعر کرده. فردوسی شیعه بود در حالی که ایران آن زمان سنی بود. 

 

آقای سعیدی اگر ملیت رو انکار کنیم میشیم عرب !!! مثل و فلسطین و مصر و الجزایر و و ..... ما عرب نشدیم ما مسلمان شدیم. ما هویت ایرانی داریم. 

 

توجه دارید که این انکارها و اختلافها مال الانه و در دوره های قبلی هیچ گاه علما چنین چیزهایی نمیگفتند. رسوم ایرانی و عیدنوروز و ...همه مورد تمجید پیامبر بودن.... 

 

آقای سعیدی هیچ میدونید که این حرفهای شما چقدر در بدبینی و فاصله انداختن میان مردم و قشر روحانیت و نظام تأثیر داره؟ بله با این تفکرات باید هم هرکی با بنده مواجه شد فکر کنه الهیات میخونم و ما حتما یا الهیات باید بخونیم یا حوزوی باشیم و جاهای دیگه به ما مربوط نیست. نکنه آقای سعیدی من هم رشته کفر خوندم و کفر تدریس میکنم؟    

 

آقای سعیدی بنده وطنم رو دوست دارم از ازل تا ابدش رو . افتخاراتش افتخارمه و منافاتی با دین و انقلاب و مکتب من نداره. موضوع پایان نامه کارشناسی ارشدم هم در رابطه با اثبات تأثیر معماری ایران قبل از اسلام  در کشورهای اسلامی  و اروپا بود که تحت لوای تمدن اسلامی که بوجود میاد هنر و معماری ایران جهانی میشه . مسلمانان که هنر ایرانی رو آموختن اون رو به تمام دنیا در فتوحات خودشون منتقل میکنن مثل اسپانیا و ایتالیا و سیسیل و ....حتی امروز هم فنون اصلی معماری متعلق به دوره ساسانی است. 

 

آقای سعیدی میدونید که معماری مسجد همون معماری ایرانیه؟ گنبد و مناره و چهارطاق و چهارایوان و .... میشه اینها رو نکار کرد؟ اصلا چرا انکار کنیم؟ خوب بودیم قبل اسلام و خوب تر شدیم بعد اسلام.  

 

نمیخوایم که برگردیم به اون دوره چون برای زمان خودش مناسب بود نه الان. 

بله همه میدونیم که بزرگترین ایرانیان شهدا بودن و شهدا جز با تأسی به عاشورا نمی تونستن که اون حماسه ها رو خلق کنن و دوام آوردن در شرایط جنگ 8 ساله تنها عاشورایی بودن می طلبید و السلام. بله میدونیم که تو همه وصیت نامه های شهدا اسم اباعبدلله و امام زمان و امام خمینی و دعوت به حجاب هست. اما آیا اعتقاد به این حقایق باعث میشه که ارزش آریو برزن رو انکار کنیم که تا آخرین قطره خون با یارانش در برابر اسکندر ایستاد؟! 

 

در شهرداری منطقه سعادت آباد یه آقایی میاد سخنرانی و به مردم گفته خاخام برگرفته از کلمه هخامنشی است!!!!   موندم خدایا اینمهمه جهل رو اینها از کجا میارن و چرا با وطنشون دشمنی دارن؟ مثل اینکه بگی جبر و جبروت از یک ریشه اند!!  همه پا تو کفش علم میکنن انگار که هیچ متخصص و دانشمند و تحصیل کرده و دلسوزی وجود نداره و اینها باید پابرهنه وارد تخصص یه علم بشن و نظریه پردازیهای ؟؟؟ بکنن. 

این وقتهاست که میفهمم  چرا بعضی بچه مذهبیها گذشته وطنشون رو میکوبن چون از اینجور تریبونها الهام میگیرن! 

  

تمام اون حرفهای هم که راجع به قبیح بودن رسوم ایرانی از جمله 4 شنبه سوری ساختن دروغه و تمام رسوم ایرانی علل زیبا و مفهومی دارن. 

 

یادمون نره که انسانها رو با زمان خودشون بسنجیم. 

 

اما جهت اطلاع : تمدن یعنی یکپارچگی و مداومت. تمدن یکباره بوجود نمیاد و یکباره از طاق نمیفته بلکه یک پشتوانه عظیم تاریخی میخواد. هرکی هر دوره ای از وطنش رو بکوبه واقعا در علم و عقلش باید شک کرد. چه قبل اسلام و چه بعد اسلام. دشمن هم خیلی دلش میخواد که من مذهبی هویتم رو انکار کنم و اون کم ایمان و سست ایمان هم دینش رو انکار کنه. چی میمونه ؟  

 

بازهم یادم افتاد یه رزمنده اهل دلی میگفت ما خون دادیم اما زبان فارسی رو حفظ کردیم تا اعراب صدامی بر ما مسلط نشن.

 

 

احیانا! آقای سعیدی نمیخواید به عوامل فیلم ضدایرانی 300 جایزه بدید؟ یا مثل امام جمعه ارومیه که البته خیلی اردات دارم بهشون (آیت الله حسنی) بفرمایید که تمام آثار باید تخریب بشن چون به درد اسلام نمی خورن!!!!!!!!!!!!!!! یاد تندرویهای بعضیها در اوایل انقلاب میفتم که بولدوزر برده بودن تخت جمشید رو تخریب کنن و خبر به امام رسید و منع کرد.  

 

چند نفر از شماها رفتید منشور کورش رو دیدید در موزه ملی ؟  

 

 

پیامبر اکرم ص : حب الوطن من الایمان 

 

 

ایرانی همیشه دیندار بوده، قبل اسلام  مزداپرستی و زروان پرستی و مهرپرستی و  صابئی و زرتشتی که همه یکتاپرستند و بعد آخرین دین الهی: اسلام. ما نژادپرست هم نیستیم  به گفته قرآن ان اکرمکم عندالله اتقیکم.دین خدا بر همه چیز ارجحیت دارد به همین خاطر هرجا که فریاد مسلمانی برپاست ما آنجاییم و به همین خاطر هرجا که انسانی کمک خواست ما میشتابیم. هرجا که جهادی بود ما آنجاییم چون فلسطین و لبنان و ... در دوران جنگ هم شهدای افغانی و لبنانی و چند ملیت دیگر در جبهه اسلام ما جنگیدند و حتی در ایران مدفون شدند چون اسلام جهانی است. تمام اینها دلیل انکار ارزشها و هویتمان نمی شود. مسلمانی ما نشان از تکامل ما در طول تاریخمان دارد.

  

 من ایرانیم آرمانم شهادت  

 

جان فدای وطنم، خاک ایران کفنم 

 

ملیت و دیانت من ازهم جدا نمی شوند :   

 

وطن یعنی همه آب و همه خاک 

وطن یعنی همه عشق و همه پاک
 به گاه شیر خواری گاهواره
به دور درد و  پیری عین چاره
وطن یعنی پدر، مادر نیاکان 

به خون و خاک بستن عهد و پیمان 

وطن یعنی هویت اصل، ریشه 

سر آغاز و سر انجام و همیشه
ستیغ و صخره و دریا و هامون
ارس، زاینده رود ، اروند، کارون
وطن یعنی سرای ترک با پارس 

وطن یعنی خلیج تا ابد فارس 

وطن یعنی دو دست از جان کشیدن
به دشتستان وتنگستان رسیدن
زمین شستن ز استبداد و از کین
به خون گرم در گرمابه فین
وطن بعنی اذان عشق گفتن
وطن یعنی غبار از عشق رفتن
وطن یعنی هدف یعنی شهامت 

وطن یعنی شرف یعنی شهادت 

وطن یعنی گذشته، حال، فردا 

تمام سهم یک ملت زدنیا
وطن یعنی چه آباد و چه ویران
وطن یعنی همینجا یعنی ایران 

وطن یعنی رهایی ز آتش و خون
خروش کاوه و خشم فریدون
وطن یعنی زبان حال سیمرغ
حدیث یادستان و بال سیمرغ 

سپاه جان به خوزستان کشیدن
شهادت را به جان ارزان خریدن
نماز خون به خونین شهر خواندن
مهاجم را ز خرمشهر راندن 

وطن بعنی اذان عشق گفتن
وطن یعنی غبار از عشق رفتن
وطن یعنی هدف یعنی شهامت
وطن یعنی شرف یعنی شهادت
وطن یعنی گذشته، حال، فردا
تمام سهم یک ملت زدنیا 

وطن یعنی چه آباد و چه ویران
وطن یعنی همین جا یعنی ایران 

 

 

 این آهنگ زیبا رو دانلود کنید : 

http://www.4shared.com/dir/wg5AhzPr/Alireza_Assar.html

 

 

لطفا جهت نظر دادن به قسمت بالای پست مراجعه کنید.