کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

استاد شهیدم؛ جانباز شهید، عارف عظیم، دکتر محمود رفیعی، بازخواهی گشت در صبح ظهور میدانم. تا طلوع موعود... کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

دلایل انحراف بنیاد شهید ...

سه‌شنبه 22 آذر‌ماه سال 1390 12:23 ق.ظ نویسنده: همسنگر بسیجی نظرات: 28 نظر چاپ

به گزارش سایت شهدای ایران - دلایل انحراف بنیاد شهید از دید یک ایثارگر : 

 

 

حضرت امام خمینی (ره) خطاب به رئیس بنیاد وقت:

ملت شریف ایران می‏داند که نهضت اسلامی و پیروزی انقلاب اسلامی مرهون فداکاری قشرهای مختلف ملت است که در صف اول باید شهدای انقلاب و کسانی که در این راه معلول و آسیب دیده شده‏اند، محسوب داشت. لهذا باید رسیدگی کامل به خاندان شهدا و آسیب‏دیدگان و معلولین در این راه، چه در حال انقلاب و چه قبل و بعد از آن به نحو احسن و با مراعات احترام آنان بشود.(صحیفه امام ج.۱۲) 
 
صادقانه خدمت کنید، گمان نکنید که شما یک کاری که برای آنها انجام می‏دهید یک منّتی بر آنها دارید. منّت آنها را بکشید، خدمت بکنید، اینها خانوادۀ شهدا هستند و معلولین و خانواده‏های معلولین که ارزششان آن قدر است و ما باید خدمتگزار به آنها باشیم. هر عملی که انجام می‏دهیم، هر خدمتی که به آنها انجام می‏دهیم عملی است که در پیشگاه خدا مقبول است و ما باید با کمال خرسندی منّت آنها را بکشیم و خدمت به آنها بکنیم. مبادا یک وقتی یک کلمۀ درشتی گفته بشود به این بازماندگان شهدا، یا به این معلولین و باز کسانی که عائله معلولین‏اند. (صحیفه امام ج.۱۳) 
 
گزیده ای از بیانات حضرت امام با لحن انتقاد و اعتراض شدید به برخی از مسؤلین ناکار آمد وقت، حضار حاضر کروبی سرپرست بنیاد شهید،عده ای از خانوده های شهدا،و …
…اینها شما را دیده‏ اند؟ اینها بی‏ اطلاعند از اینکه به شماها چه مصیبتهایی وارد شده است؟… اینها هیچ وقت به فکر این افتاده‏ اند که این شهدا، این خانواده‏ های شهدا در سرتاسر کشور ما که عزیزهای خودشان را از دست داده ‏اند به آنها چه می‏گذرد؟ اینها چه می‏گویند؟ اینها چه می‏کنند؟ اینها برای کی با شماها مقابله می‏کنند و معارضه؟ … باز می‏شنویم که حتی برای شما کارشکنی می‏کنند؛ اینها چه می‏گویند؟ اینها چه هستند؟ اینهایی که در رأس هستند چطور توجه به این مسائل ندارند؟ چطور آقای رئیس جمهور دخالت در این امور نمی‏کند؟ … چه شده است اینها را؟ به کارهای دیگر مشغولند اینها؟ ما مرهون اینها هستیم. اینها بودند که شما را به این مسندها نشاندند. اگر اینها نبودند، نه من اینجا بودم نه شما آنجا بودید…اینها چه می‏گویند؟ به اسلام عقیده ندارند؟ یا عرضه ندارند؟ نمی‏شود اینطور. اگر عاجزند کنار بروند تا ما افرادی پیدا بکنیم که عاجز نباشند و اگر عاجز نیستند چرا عمل نمی‏کنند؟ من از این مادرهایی که بچه‏ های خودشان را از دست دادند معذرت می‏خواهم… که عُرضۀ این را ندارم که کار را درست کنم. من از حضرت مهدی ـ سلام‏ اللّه‏ علیه ـ من از پیشگاه پیغمبر اکرم معذرت می‏خواهم … من از پیشگاه ملت ایران معذرت می‏خواهم… ما نتوانستیم برای شما کاری انجام بدهیم. ما ضعیف هستیم. ما باز گرفتار کاغذبازی هستیم… خداوندا ملت مظلوم ما را از همه گرفتاریها نجات بده. خداوندا کسانی که دست‏اندر کار هستند، قوای تقنینی، قوای اجرایی، قوای قضایی و کسان دیگری که در رأس این امور هستند، توفیق بده که بتوانند عمل کنند…(صحیفه امام ج.۱۲) 
  
جمله حکیمانه ، بصیرانه و تکان دهنده حضرت امام:
“من دست یکایک شما پیشگامان رهایى را مى‏بوسم و مى‏دانم که اگر مسئولین نظام اسلامى از شما غافل شوند،به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت” 
  
 
 
حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری:
 
جناب آقای محسن رفیق دوست کلیه امکانات و دارایی‌های موجود در بنیاد را با کوشش و تلاش پیگیر و با دقت وافی مورد بهره‌برداری قرار داده از عواید آن در درجه اول برای تأمین نیاز جانبازان عزیز – که شهدای زنده انقلاب و یادگارهای ارزنده ده سال مقاومت ملت ایران می‌باشند استفاده نمایید.البته کل عواید این بنیاد باید برای امور مادی و فرهنگی مستضعفان به کار رود.  
تأکید مى‌کنم که تأمین نیاز و رفاه جانبازان از جهت مادى و معنوى در نظر این‌جانب از همه چیز مهمتر است و اگر وقتى اتفاق بیفتد که درآمدهای بنیاد براى انجام برنامه‌هاى خدماتى آن عزیزان کافى نباشد حتى لازم است از سرمایه‌ى موجود صرف این عزیزان گردد.سید علی خامنه ای  ۱۵/۶/۱۳۷۱ . 
 
 
 
با توجه دستورات و تاکیدات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب بر بکار بردن حداکثر توان بنیاد مستضعفان و خدمات و دارائیهای آن در خصوص رفاه مادی و معنوی جانبازان و ایثارگران، آقایان برای گریز از  اجرای اینگونه دستورات و دور زدن قوانین به فکر چاره افتاده و بالاخره پیشنهاد دادند سازمانی بنام بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت تجمیع مٲموریت ارائه خدمات به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان  تأسیس گردد….یعنی جدا کردن بخش اقتصادی و درآمدزا از بخش ایثارگران، بنابراین نتیجه  ارائه این پیشنهاد از همان ابتدا معلوم بود و آن اینکه  هرگاه تقاضای اجرای قوانین و احقاق حقوق خانواده شهدا و ایثارگران بعمل آید پاسخ داده شود “بودجه نداریم مانند  عدم اجرای ماده ۱۳ قانون حمایت از آزادگان بعد گذشت بیش از ۲۰ سال و … چرا باید تعداد اندکی از آزادگان مظلوم با هدایت افراد ناشناس جهت احقاق حقوق خود  مقابل دفتر ریاست جمهوری تجمع کنند و سربازان ریاست جمهوری با باتون از آنها دلجوئی کنند؟ راستی فرق این باتونهای سربازان رئیس جمهور محبوب ایران با باتونهای سربازان بعثی عراق در اردوگاه های اسرا چیست؟ چرا باید رسانه های دشمن بنویسند “ذخایر انقلاب در مقابل انقلاب؟” گناه نسبت دادن این توهین و دهن کجی به انقلاب اسلامی ما متوجه چه کسی است؟…؟
مقام  معظم رهبری : جناب آقای خاتمی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران نظر به اهمیت موضوع ارائه خدمات به ایثارگران که ولی نعمتان این جامعه هستند و دغدغه هایی که نسبت به استیفای حقوق این عزیزان داشته و دارم اکنون که نتیجه جمعبندی متولیان امور،ضرورت تجمیع مٲموریت ارائه خدمات به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان در بنیاد شهید می باشد، اینجانب این تصمیم مبارک را تأیید می کنم مشروط بر اینکه نهادی بودن آن حفظ شود تا این نهاد انقلابی بتواند با هماهنگی و در ارتباط با سایر دستگاههای اجرایی کشور حداکثر خدمات ممکن را به ایثارگران و خانواده ایشان ارائه نماید.سیدعلی خامنه‌ای 
 
 
 
 
و اما دلایل انحراف بنیاداز مسیرهدفگذاری شده : 
 
الف) حذف بخش اقتصادی از بخش خدمات رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران و بجا ماندن پیکره ضعیف و امکانات و تأسیسات فرسوده با تعداد کارمندی که اکثرشان بدلیل جدا شدن از بخش اقتصادی، درآمد کم و عدم آموزش و معرفی منزلت خدمت به شهید و ایثارگر، انگیزه ای به خدمت بدون منت و درد سر ندارند و از همه بدتر انتصاب ریاست آن از مقام معظم رهبری به ریاست جمهوری منتقل گردیده است. طبیعتاً معظم له در انتصاب رئیس بنیاد شایسته سالاری را مدنظر دارند و دقتی که در این خصوص بکار می برند جناب رئیس جمهور به علت مشغله زیاد، سفر به نیویورک و تدارک مقدمات انتخابات بعدی فرصت چنین کاری را ندارند … باور کنید راست میگم میگید نه از خانواده شهدا و ایثارگران نظر خواهی فرمائید … 
 
ب) نمایندگان مجلس با تصویب بندهای “ه” و “و”  قانون برنامه پنج ساله  پنجم و بکار بردن عبارات “جانبازان 50% و بالاتر” و “آزادگان با حد اقل ۵ سال اسارت”، نیمی از باز ماندگان ایثارگران را از دایره بلا تکلیفی و کوی نیک نامی خارج کردند.- در کوی نیک نامی ما را گذر ندادند– گر تو نمی پسندی تغییر کن قضا را– نیم دیگر باقی مانده نیز انشاءالله با تلاش مخلصانه و مجدانه بنیاد و بالاخص رئیس محترم آن و تصویب نمایندگان مجلس درقانون برنامه پنج ساله ششم حذف خواهندشد –الفاتحه یاد ایثارگران بخیر، حالا سازمان جدیدی برای  حفظ یاد و یاد آوری خاطرات ایثارگران تأسیس شود، رئیسش هم ترجیحاً یک مهندس باشد،بالأخره عده ای باید همیشه سرکار باشند تا عده ای را سر کار بگذارند و بدین صورت اشتغال زائی ایجاد کنند. 
 
 
ج) بنیاد در سالهای اخیر با تلاش خستگی ناپذیر توانسته با تقدیم لوایحی به مجلس شورای اسلامی خدمات مشروحه ذیل را به عزیزان ایثارگر و خانواده معظم شهدا ارائه نماید: 
 
۱) قطع حقوق و حقوق حالت اشتغال جانبازان با استناد به قانونی که هنوز تصویب نشده است:
شاید آقای مهندس با تلاش خادمانه مشاورین و معاونین محترمش در آینده تصویب آن را از مجلس شورای اسلامی اخذ نماید. بالاخره در مقابل حقوق مدیرتی که از بیت المال گرفته میشود باید خدمت کرد تا حلال باشد.
باید از آقای مهندس پرسید، شما مطابق کدام قانون حقوق و حقوق حالت اشتغال جانبازان را قطع کرده ای؟ قوانین ذیل را با دقت مطالعه بفرما و جواب بده چرا و چگونه و با استناد به چه قانونی اجازه چنین کاری را داده ای یا اجازه استمرار آن را می دهی؟ اگر پاسخ داشتی جانبازان متضرر را بطور مستند و مستدل متقاعد فرما!!! اگر پاسخ درست نداشتی و به وظیفه نیز عمل نکردی بدان که فردای نه چندان دور بدون اعتناء به آن رئیس دفترها، نگهبان ها، دربانها و دربارها از پشت آن درهای بسته بیرونت خواهند کشید و پاسخ خواهند خواست … پس “حاسبوا قبل ان تحاسبوا” 
 
یک) تبصره ۶ اصلاحی مصوب۲۶/۹/۱۳۷۴ قانون حالت اشتغال مستخدمین شهید، جانباز از کار افتاده و مفقودالاثر مصوب ۳۰/۶/۱۳۷۲:
الف. حقوق حالت اشتغال بازنشستگی و وظیفه و مستمری مستخدمین شهدا، جانبازان از کار افتاده کلی و مفقودالاثر اعم از لشگری و کشوری توسط دستگاه ذیربط تعیین و حسب مورد از سوی بنیاد شهید و بنیاد مستضعفان و جانبازان پرداخت خواهد شد.
سازمان برنامه و بودجه مکلف است مطالبات معوقه مشمولین را از اعتبار دستگاه های ذیربط کسر و حسب مورد به اعتبار بنیاد شهید و بنیاد مستضعفان و جانبازان اضافه نماید. 
 
دو) تبصره الحاقی( مصوب۷/۹/۱۳۷۵) به قانون استخدام جانبازان،اسرا و افراد خانواده های شهدا، جانبازان از کار افتاده…مصوب ۷/۱۰/۶۷:
هرگونه دریافتی جانبازان، مستمری ‌بگیران شهدا، مفقودین و اسرا و آزادگان وضعیت جانبازی، شهادت، مفقود الاثر بودن و یا اسارت به موجب مقررات قانونی مربوط با رعایت شرایط ذیل بلامانع است:
۱- دریافت حقوق از بابت استخدام(رسمی یا غیر رسمی)، حقوق بازنشستگی، وظیفه و مستمری(به سبب قانون دیگر) و ازدواج همسران شهدا موجب قطع حقوق و دریافتیهای موضوع تبصره نخواهد بود.
۲- دریافتیهای فوق مشمول هیچیک از مقررات مربوط به دریافت دو حقوق از صندوق دولت و صندوق بازنشستگی نمی باشد. 
 
 
۲) قطع هزینه درمان جانبازان :
قطع هزینه درمان جانبازان و شانه خالی کردن از زیر بار مسؤلبت (مسؤلیتی که برای آن تأسیس و ایجاد شده است) — بند ب ماده ۴۴ قانون پنج ساله پنجم (در اینجا نیز باید جهت همکاری تنگاتنگ نمایندگان مجلس با بنیاد، خسته نباشید گفت)، آقای زریبافان گرچه تا زمانی که هزینه درمان توسط بنیاد پرداخت می شد نیز شیوه کار و کیفیت و کمیت آن مناسب و رضایت بخش نبود و نیاز به آسیب شناسی و اصلاح داشت اما بنیاد با این کار بجای حل مسئله ، صورت مسئله را پاک کرد و این افتخاران آفرینان کشور را بدنبال نخود سیاه  فرستاد .جانباز از کار افتاده جنگ در این زمان که بیش از ۲2 سال از جنگ گذشته است و بعلت کهولت  سن و تعمیق و  افزایش جراحات و بیماری دوران جنگ و اسارت جهت درمان و دریافت هزینهای درمانی خود باید به یک محل ویژه و مناسب مراجعه نماید و در مواردی بایستی این نوع خدمات را به محل زندگی او ارسال کرد نه این که آنها را حواله ادارات مختلف نمود .یک جانباز با شرایط خاص جسمی و روحی چگونه می تواند به ادارات شلوغ و پر ازدحام در محلهای مختلف شهر مراجه کند آیا این نوع ادارات با درد و درمان این عزیزان آشنائی دارند؟ آیا این نوع ادارات از لحاظ فیزیکی امکان پذیرش این یادگاران سالهای دفاع مقدس را دارند؟ آیا این ادارات جهت ارائه اینگونه خدمات به این عزیزان توجیه شده اند؟ آیا …؟ 
  
۳) مجوز طرح ترافیک:
بنیاد به جانبازان بالای ۵۰ در صد منت گذاشت و جهت تردد آنان با خودرو در سطح شهر مجوز طرح ترافیک تهیه و تقدیم نمود (ظاهراً بدون هماهنگی های لازم) و جانبازان نیز با اعتماد به این خدمتگذاران خود شروع به تردد در سطح شهر نمودند غافل از اینکه دوربینهای مدار بسته جرائم مالی بالائی در کارنامه آنها در نظر گرفتهجانبازان مغبون جهت حل مشکل به بنیاد محل زندگی خود مراجعه میکنند بنیاد بعد از چند ماه امروز برو فردا بیا کردن نهایتاً گفتند ما اسامی شما را جهت حذف جرائم به نیروی انتظامی ارسال کرده ایم اگر آنها اقدام نکرده اند به ما مر بوط نمی شود و ما بیکار نیستیم دنبال کار شما را بگیریم خودتان به شهرک ژاندارمی مراجه و تقاضای حل مشکل کنید…!!! آری به آنها مربوط نمی شود ، آنها بیکار نیستند!!! راستی پس به چه کسی مربوط می شود و کار آنها چیست؟؟؟ 
 
… بگذریم خلاصه کلام اینکه مجوز طرح ترافیک از سوی نیروی انتظامی تهیه و ارائه می گردد و خدمات دیگری مانند کارت سوخت و وام مسکن که به تعداد اندکی از جانبازان تعلق می گیرد(ظاهراً جانبازان بالای ۵۰ درصد) از سوی ادارات دیگر می باشد نه بنیاد. 
  
 
۴)اتلاف هزینه و بیت المال در مبارزه با ایثارگران:  
******بنیاد هر ساله مبالغ کلانی از بودجه ایثارگران و خانواده های شهدا را به وکلا و کارشناسان حقوقی خود برای مبارزه با ایثارگرانی که جهت احقاق حقوق خود به مراجع قضائی پناه آورده اند می پردازد. گرچه در این خصوص بار مالی سنگینی بر بنیاد تحمیل شده اما خوشبختانه با فداکاریها و ارتباطات خوبی که در این زمینه داشته همیشه پیروز میدان بوده و هر جا که شکست خورده با تلاش بی وقفه و بکار بردن شگردهای منحصر بفرد و تجارب گرانبهایی که در مبارزه با این یادگاران خمینی بدست آورده توانسته اجرای رأی محکمه را معلق نماید. معمولاً هرکس رأی دادگاه را اجرا ننماید دادگاه او را از کار معلق می نماید ولی بنیاد با معلق بازی پیش  قاضی رأی  قاضی را معلق می نماید. – به به چه تعاملی–  بگذریم . 
 
حال این پرسش مطرح میشود که؛ جناب زریبافان چرا؟چرا ایثارگری حقوق اجتماعیش در اثر ظلم و بی توجهی عده ای پایمال شده و جهت احقاق حقوق خود به حاکم شرع رجوع کرده با او مبارزه می کنی؟ *********راستی ازاین کارها چه کسی چه سود می برد؟  
 
  
 
 
۵)تعیین درصد جانبازان : 
در خصوص معاینه، تشخیص جراحات و ضایعات و  تعیین درصد جانبازان کمیسیونی متشکل از پزشکان متخصص و مجرب و متعهد از نیروهای سه گانه ارتش، سپاه، و نیروی انتظامی تأسیس شود زیرا که این نهادها به لحاظ ارتباط با موضوع با درد، وضعیت فعلی، زمان و مکان و شرایط مجروحیت جانبازان آشنائی بیشتری دارند و بالعکس بنیاد به جهت ملزم بودن به پرداخت حقوق و ارائه خدمات صلاحیت این کار را نداشته و سابقه آشنائی و انس و الفتی نیز با این فداکاران ندارد و از این جهت همیشه در تضاد و کشمکش با جانبازان بوده و در برخی موارد مدارک پزشکی مجروحیت زمان جنگ را از جانباز خواسته که تهیه آن غیر ممکن استرزمنده ای که مجروح به بیمارستان صحرائی پشت جبهه منتقل شده و پس از مدت کوتاهی بدون گذراندن مدت درمان در آن شرایط بحرانی به جهت  دفاع از میهن و یاری همرزمانش بیمارستان را ترک و بسوی جبهه شتافته الان چگونه باید آن مدارک را تهیه نماید؟ آیا وظیفه بنیاد نبود که در آن زمان این گونه مدارک را جمع آوری و نگه داری کند؟ وظیفه رزمندگان در آن شرایط  به  فرمان حضرت امام  جنگ و دفاع بود نه جمع آوری اسناد و مدارک!!!. در برخی موارد بنیاد بر خلاف واقع  و سیر طبیعی که با گذشت زمان و کهولت سن ضایعات و جراحات جانبازان بیشر میشود اقدام به کم کردن در صد جانبازان کرده و در برخی موارد حدوداً بعد از ۳۰ سال اقدام به حذف درصد جانباز شیمیائی کرده و عنوان نموده چون درصد شما مشکوک است باید مجدداً به کمیسیون تعیین درصد مراجعه نمائید…؟؟؟  
 
 
 
د) اندک اندک حذف همه ایثارگران: 
تا تصویب  قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و حذف همه ایثارگران بدست پرتوان نمایندگان مجلس، عده قلیل باقی مانده ازایثارگران و بازماندگان آنها و خانواده شهدا که نیاز به ارائه خدمات دارند تحت سرپرستیی سازمان بهزیستی قرار بگیرند البته به شرطها و شروطها، هیچ مدیری، هیچ دبیری، هیچ کبیری و هیچ صغیری از بنیاد به سازمان بهزیستی منتقل نشود چون این عزیزان به اندازه کافی زحمت کشیده و دین خود را کامل و شامل به این شمع و چراغهای ملت، شهیدان زنده و ذخایر انقلاب ادا کرده اند، بروند استراحت کنند خدا قبول نماید…!!!!!

 
 
  
 
 
اضافه نوشت: 
 
اضافه کنید: تهمتهایی که به جانبازان میزنند، توهینهایی که میکنند، تبلیغات دروغ و در بوغ و کرنا کردنها در اخبار و جراید مبنی بر .....برای خانواده های شهدا و ایثارگران، تصویب انواع قوانین برای سرگردانی جانباز و به هر نحوی به مشکل برخوردن جانباز، متوفی اعلام کردن جانبازان بدون درصد و زیر 50% در صورت شهید شدن و عدم اعطای مجوز برای تدفین در قطعه شهدا، تهدید خانواده های اینگونه شهدا که حق ندارید عنوان شهید بکار ببرید در جایی!!، قطع حقوق برخی از خانواده های شهدا، دروغگو معرفی کردن مخلص ترین افراد این جامعه، متهم کردم کسانی که پیگیر وضعیت زندگی ایثارگرانند به ضدنظام و صهیونیست و عامل بی بی سی و نفوذی و عامل فتنه و ...، تهدید تمام افرادی که در این عرصه بخواهند قدم بگذارند، تخریب گلزار شهدا به بهانه ساماندهی علی رغم مخالفت شدید خانواده های شهدا و مردم، استخدام تعدادی از فرزندان شهید که دغدغه مند نبوده و مصداق بارز پیش بینیهای شهدا از جمله پیش بینی شهید باکری هستند؛ اینگونه فرزندان شهدا که در گرداگرد زریبافان کم هم نیستند بیشترین ضربه ها را به ایثارگران میزنند. اخراج خبرنگاران و مشاوران و متخصصان و ...هرکسی که پا را از دایره خط قرمز بنیاد فراتر نهاده و کمی از فریاد ایثارگران را فریاد بزند. عدم اجرای قانون جامع ایثارگری که به امر حضرت آقا تهیه و به تصویب مجلس رسیده و رئیس جمهور آن را ابلاغ کرده است. معرفی بنیاد به عنوان سازمانی فرهنگی نه خدماتی!!! و در این راه، تحریف سخنان امام خامنه ای، کاری کرده اند که هیچ سازمانی این عزیزان را پذیرا نیست(کمیته امداد و بهزیستی و ...) چرا که می گویند خودشان متولی دارند؛ بنیاد ... و ... و ... و ... و ..... 
 
 
 
لطفا جهت نظر دادن به قسمت بالای پست مراجعه کنید.