X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

استاد شهیدم؛ جانباز شهید، عارف عظیم، دکتر محمود رفیعی، بازخواهی گشت در صبح ظهور میدانم. تا طلوع موعود... کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

چرا امر به معروف و نهی از منکرمان تعطیل است؟!

شنبه 7 مرداد‌ماه سال 1391 03:25 ق.ظ نویسنده: همسنگر بسیجی نظرات: 9 نظر چاپ

السلام علیک یا امام هادی ع  

 

 

چرا امر به معروف و نهی از منکرمان تعطیل است؟! 

 

  

تا همین 6-7 سال پیش انقدی حجب و حیا تو جامعه وجود داشت که اگر کسی روزه هم نبود، روزه خواری نمی کرد، حالا یا حرمت نگه میداشت یا اینکه جو جامعه این بازدارندگی رو ایجاد می کرد. 

 

حالا چی شد که انقدر صریح و آشکار، روزه خواری صورت میگیره و  انگار نه انگار که این ماه حرمتی داره و اینجا یه سرزمین اسلامیه و ... 

 

اگه امروز در جواب امر به معروف و نهی از منکر عده ای بسیار قلیل، باید جوابهایی شنید از قبیل به توچه، هر کسی رو تو قبر خودش میذارن، دلم میخواد...همه اینها نتیجه بی خیالی من و شماست. 

 

به من بگو مسلمان کجای شریعت تو گفتند عیسی به دین خود موسی به دین خود؟ کجای شریعت تو گفتن به من چه، هرکی مسئول اعمال خودشه، بیا بریم چرا خونتو کثیف میکنی، دنبال دردسر می گردی..... کجای شریعت تو گفته منکر ببین، رد شو برو، کجای شریعت تو گفته نماز و روزه کافیه برات؟ کجای شریعت تو گفته خواهر محجبه فقط بچسب به چادرت؟ کجای شریعت تو گفته خواهر محجبه تو باید سرتو بندازی پایین و کاری به کسی نداشته باشی وگرنه حیات آسیب میبینه و احیانا مردی نگات میکنه؟ کجای شریعت تو گفته بی خیال؟ آخه ما یادمون رفته که وقتی پای دین وسط بیاد امام حسین ع باید پرپر بشه و اهل بیت امام باید آواره بشن. مگه زنان اهل بیت ناموس الهی نبودن؟ مگه مرداشون غیرت نداشتن؟ مگه زناشون حیا نداشتن؟ بفهم اینو خواهر چادری حجاب لازمه اما کافی نیست. بفهم که پای دین که وسط بیاد باید وسط معرکه باشی. بفهم وقتی پای دین وسط میاد حضرت زینب باید اسیر بشه و در مجالس مردان، افشاگری کنه .....ببین دیگه من و تو جایگاهمون کجاست؟ نه هضمش سخته چی دارم میگم؟ اینا رو میگم که بدونی وظیفه ات در قبال دین چیه؟   

عادت کردیم هر منکری که دیدیم رد بشیم بریم ، شتر دیدی ندیدی ...

 

خواهرم برادرم انقدر سکوت کن تا وقتی یه غیرتمندی این فریضه مهم رو انجام داد با قمه بیفتن به جونش، نابیناش کنن، آش و لاشش کنن...... من و تو هم راحت می خوابیم و برای نماز شب بیدار میشیم. تو گناه اون کسانی که آمرین معروف و ناهیان منکر رو مضروب یا شهید میکنن شک نکن که من و تو هم شریکیم. 

 

آخه مسلمون یه کم فکر کن اگه شهدا مثل من و تو فکر میکردند که این مملکت از عراق و بحرین و افغانستان و میانمار بدتر میشد... 

 

آخه مسلمون فکر  کن ما کی تصور می کردیم کشف حجاب ببینیم اما دیدیم ...

 

یه چیزی بگم اما فکر نکنم انقدری غیرت برامون مونده باشه تا به علتها فکر کنیم. چند روز پیش در اتوبوس در تهران شاهد صحنه فجیعی بودیم تا حدی که عده ای اتوبوس رو ترک کردن... میدونی چرا چون دیگه هیچ هراسی هیچ بازدارندگی وجود نداره، چون دشمن کارشو میکنه و من و تو هم خوابیم.  

آخه خواهر چادری یادت رفته تو فتنه چادرامونو می کشیدن؟ آخه اگه اینا بیش از این بر ما مسلط بشن همون چادرتم نمی تونی بچسبی....  

 

با آقایون هم کاری نداریم چون کلهم ازشون ناامیدیم. مگر خانمها غیرتی نشون بدن!!! البته غیرت دینی، زن و مرد نداره.

  

فردا اگه وسط خیابون دیدی کسی برهنه شد تعجب نکنی ها. دیگه چی مونده که نبینیم؟ وقتی قبحها بشکنه وقتی بازدارندگی نباشه هر اتفاقی میفته حتی اینجا در سرزمین شهدا.

 

تو پارک که میشینی چیزهایی میبینی که مجبور میشی چندتا سیلی به خودت بزنی تا باور کنی که واقعیت بود و اشتباه نکردی. بعد میبینی پلیس اینجاست میگی آقا پلیسه شماهم دیدی؟ میگه آره از پسشون برنمیایم. میبینی یه پیرمردی میگه دخترم خجالت بکش پسرم تو باید الان تو خونه کنار پدرو مادرت باشی نه اینکه اینجا..... بعد دختره برمیگرده میگه به توچه تو نگاه نکن!!!! 

 

یادش بخیر حریم و حرمتها ...یادش بخیر حجب و حیاها .... 

 

تو هیچ کشور مسلمانی، کسی به این صراحت اجازه توهین به دین رو نداره. روزه خواری یعنی مسخره کردن دین. یعنی زیر سوال بردن تمام مقدسات. اتفاقا اکثر کسانی که روزه خواری میکنن، جاهل قاصر نیستند بلکه از سرکشی و مخالفت خوششون میاد. تو همون سوریه که اکثریت حجاب ندارن و نظامش لائیک هست؛ کسی روزه خواری کنه قانون باهاش برخورد سختی میکنه. 

 

کجایند مردان بی ادعا.... اگه بودن یقین داشته باش که پوست از سر من و تو می کندند. مسئله دین شوخی بردار نیست.  

 

البته چرا ، بعضیها در یک مورد به این فریضه خوب عمل میکنن: وقتی میبینن کسی داره غیرت دینی به خرج میده امرش میکنن که اینکارو نکن به تو چه چیکار داری مردم چیکار میکنن!!!!! به خودشون مربوطه.  

 

بهانه هایی از قبیل حرف من چه تأثیری میتونه داشته باشه یا گفتن اگر اثر نمیکنه نگو ....برای توجیه ذهن سست ایمان خودته. تو در قبال منکر نباید سکوت کنی حتی اخم کردن در برابر منکر خودش نهی منکر هست.   

 

همچین خوش خیال نباش که داری راحت زندگی میکنی و از برابر هر منکری رد میشی و بی خیال ....اگه نبود نفس انسانهای پاک، خیلی وقت پیش عذاب نازل شده بود اینو بزرگان در مکاشفاتشون هم دیدن. 

 

حضرت علی ع:  

گناهانی که سبب نزول بلا می شوند: نرسیدن به فریاد دردمند، یاری نکردن مظلوم، ضایع کردن امر به معروف و نهی از منکر(بحار الانوار،ج7،ص 375) 

 

پیامبر  اکرم ص:  

خداوند عزوجل مؤمن ضعیفی را که دین ندارد، دشمن خود می پندارد. عرض شد یا رسول الله، مؤمن ضعیفی که دین ندارد کیست؟ فرمودند: کسی که نهی از منکر نمیکند.(الحکم الزاهره، ص182) 

 

حضرت علی ع : 

کسی که امر به معروف کند پشت مؤمنان را محکم کرده و هرکسی که نهی از منکر کند بینی کافران را به خاک مالیده است.(نهج البلاغه،حکمت31) 

 

 -----------------------------

 

اگه از ولایت که نایب امام زمان هست جلوتر نمیفتی پس ببین حضرت آقا چی گفته:  

 

جوانان در محیط خودشان امر به معروف و نهی از منکر کنند.

چرا این واجب در جامعه اسلامی اجرا نشده است؟

نگویید به من چه؛ او هم نمی تواند بگوید به تو چه؛ اگر هم گفت، شما اعتنا نکنید.  

حرف بزنید، بگویید؛ یک کلمه بیشتر هم نمی خواهد؛ لازم نیست یک سخنرانی بکنید. کسی که می بینید خلافی را مرتکب می شود؛ دروغ، غیبت، تهمت، کینه ورزی نسبت به برادر مؤمن، بی اعتنایی به محرمات دین، بی اعتنایی به مقدسات، اهانت به پذیرفه های ایمانی مردم، پوشش نامناسب، حرکت زشت، یک کلمه آسان بیشتر نمی خواهد؛ بگویید این کار شما خلاف است، نکنید؛ لازم هم نیست که با خشم همراه باشد. شما بگویید، دیگران هم بگویند، گناه در جامعه خواهد خشکید. امر به معروف و نهی از منکر را اقامه کنید.


چرا بعضی ها از گفتن ابا می کنند؟ یک عده بر اثر ضعف نفس از گفتن ابا می کنند، یک عده هم خیال می کنند که گفتن فایده ای ندارد؛ باید با دست جلو بروند! نه، زبان از دست خیلی مهمتر است. امر به معروف و نهی از منکر را اقامه کنید؛ نگذارید در جوامع جوان –چه در مدرسه ها و چه در دانشگاه ها، کار به فساد بکشد. این مراکز برای دشمن هدف است. بدانید که نسل جوان این جامعه و این ایران اسلامی زنده است؛ دشمن هم این را بداند. با بودن شما جوانان مؤمن حجت بر ما تمام است.


اگر شما بخواهید برخورد کنید زبان است. شما به غیر از زبان هیچ تکلیف دیگری ندارید. نهی از منکر برای مردم فقط زبانی است. البته برای حکومت، این طور نیست. اگر منکر بزرگی باشد برخورد حکومت احیانا ممکن است برخورد قانونی و خشن هم باشد. لیکن نهی از منکر و امر به معروفی که در شرح مقدس اسلام هست زبان است.


تعجب نکنید من به شما عرض می کنم که تاثیر امر و نهی زبانی اگر انجام بگیرد از تاثیر مشت پولادین حکومت ها بیشتر است. من چند سال است که گفته ام امر به معروف و نهی از منکر.

البته عده ای این کار را می کنند اما همه نمی کنند. همه تجربه نمی کنند، بعد می گویند آقا چرا اثر نمی کند. تجربه کنید؛ منکری را که دیدید با زبان تذکر دهید. اصلا هم لازم نیست زبان گزنده باشد و یا شما برای رفع آن منکر، سخنرانی بکنید. یک کلمه بگویید: آقا، خانم، برادر، این منکر است. شما بگویید نفر دوم بگوید، نفر سوم بگوید، نفر دهم بگوید، نفر پنجاهم بگوید؛ کی می تواند منکر را ادامه بدهد؟ البته به شما بگویم عزیزان من، منکر را باید بشناسید.   

بعضی ها گفته اند که باید احتمال تأثیر وجود داشته باشد. من می گویم احتمال تأثیر همه جا قطعی است. مگر در نزد حکومتهای قلدر، قدرتمندها و سلاطین. آنهایند که البته حرف حساب به گوششان فرو نمی رود و اثر نمیکند. اما برای مردم چرا، برای مردم حرف اثر دارد. بنابراین، پاسخ من این شد که بهترین روش برای شما زبـان است.

 

 

 

 لطفاً جهت نظر دادن به قسمت بالای پست مراجعه کنید.