X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

استاد شهیدم؛ جانباز شهید، عارف عظیم، دکتر محمود رفیعی، بازخواهی گشت در صبح ظهور میدانم. تا طلوع موعود... کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

دکتر بهروز ثروتیان

دوشنبه 9 مرداد‌ماه سال 1391 03:43 ق.ظ نویسنده: همسنگر بسیجی نظرات: 12 نظر چاپ

السلام علیک یا امام هادی ع  

 

 

دکتر بهروز ثروتیان از گنجینه های دنیای ادبیات ایران زمین درگذشت 

 

 

 

دکتر بهروز ثروتیان متولد سال ۱۳۱۶ در میاندوآب، نظامی‌شناس و پژوهشگر ادبی، استاد دانشگاه و پژوهشگر ادبی که تحقیقات فراوانی از او در حوزه نظامی‌شناسی منتشر شده است در روز شنبه در سن 75 سالگی درگذشت. تصحیح و شرح آثار نظامی(6 جلد)، فرّ در شاهنامه، تصحیح جاودان خرد، پیر طریقت گفت، بیان در شعر فارسی، روایات گهربار، طنز و رمز در الهی‌نامه، بازنویسی آثار نظامی برای جوانان(6 جلد)، رویای عشق در مثنوی گل و نوروز، گزیده مخزن‌الاسرار، آئینه غیب، سلام بر حیدر بابا (شعر فارسی)، ترجمه حیدربابا یه سلام، از ایران چه می‌دانیم (7 جلد)، شعر و اندیشه نیما یوشیج، اندیشه‌های نظامی گنجه‌ای و نقش بیان در آفرینش خیال برخی آثار چاپ شده از بهروز ثروتیان هستند. مراسم تشییع پیکر آن استاد گرانقدر صبح روز دوشنبه 9 مرداد ماه از جلوی منزل ایشان واقع در گوهردشت کرج، بلوار رستاخیز، خیابان چهاردهم، فاز 2، پلاک 64 به طرف بهشت بی‌بی سکینه کرج انجام می‌شود. همچنین مجلس ختم زنده‌یاد بهروز ثروتیان از ساعت 16 تا 17:30 روز سه ‌شنبه 10 مرداد در مسجد نور تهران واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.(منبع: جوان آنلاین) 

   

   

همسنگر بسیجی نوشت:  

 

می شناختمش. برای دنیای ادبیات که آشناست اما نام بهرزوز ثروتیان برای آذربایجانیها نام بسیار آشناییست، از زمانی که قبل از انقلاب رئیس دانشگاه تبریز بود تا سالهای اخیر که استاد ادبیات دانشگاه آزاد کرج بود. چه زیبا و با احساس از نظامی میخواند و از نظامی میگفت. مردم آذربایجان دوستش دارند بدلیل انتشار اشعار آذری استاد شهریار به فارسی.  

   

در زادگاهش کمتر کسی از  آن روزهای دهه 30 پیدا می شود که تحصیلات دبیرستانی داشته باشد و استاد ثروتیان، معلم دبیرستانش نبوده باشد. 

 

استاد معلم دبیرستان پدر و مادرم بود. پدر می گوید خیلی سخت گیر بود و منضبط. آن روزها در دهه 30 استاد ثروتیان با عنوان دیپلم، دبیر عربی و ادبیات و ریاضی دبیرستان بوده است. بعدها تحصیلاتش را ادامه داد تا دکترای ادبیات. پدر همچنان با معلمش که چند سالی بیشتر فاصله سنی نداشتند در ارتباط بود. سالهای سال گذشت و زمانی شد که هردو ساکن کرج بودند و پدر همچنان با معلم دبیرستانش در ارتباط بود. 

 

این نظامی شناس بزرگ در برنامه های تلویزیونی، سلسله برنامه های نظامی شناسی داشت. 

 

خدایش بیامرزاد و بهره مند از شفاعت اولیاء باد. 

 

یاعلی و التماس دعای خیر و صلوات برای استاد.     


  

 

لطفاً جهت نظر دادن به قسمت بالای پست مراجعه کنید.