X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

استاد شهیدم؛ جانباز شهید، عارف عظیم، دکتر محمود رفیعی، بازخواهی گشت در صبح ظهور میدانم. تا طلوع موعود... کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

حجاب و عفاف در نمایشگاه قرآن

شنبه 14 مرداد‌ماه سال 1391 04:41 ق.ظ نویسنده: همسنگر بسیجی نظرات: 8 نظر چاپ

 السلام علیک یا امام هادی ع 

 

 

السلام علیک یا امام حسن مجتبی ع 

 

نمایشگاه قرآن امسال بسیار دیدنیست. بخش ویژه نومسلمانان و تأثیرگذاری انقلاب ایران بر جهان اسلام بویژه تازه مسلمان شدگان یکی از پربازدیدترین بخشهای نمایشگاه است. این قسمت توسط انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی (دانشگاه اصفهان) مدیریت میشود.  

 

اینجا کمی اعصاب و روانمان آرام تر است چرا که خبری از اوضاع افتضاح حجاب و پوشش نیست. البته موارد نادری وجود دارد. 

 

اما همیشه یک پدیده عجیب و غریب باید در هرجایی خودنمایی کند. این پدیده عجیب و غریب در نمایشگاه قرآن در بخش حجاب و عفاف دیده میشود. چند خانم این بخش را مدیریت میکنند. آنها پوشش چادر دارند و آرم مخصوص این قسمت بصورت نوشته " حجاب و عفاف" بر چادرهایشان نصب شده است. اما گویا این خانمهای بسیار جوان و نیز متولیان امر، فقط پوشش پوست و مو را کافی می دانند و آرایش را جزو حجاب حساب نمیکنند! در صورتی که عدم داشتن زیور و زینت جزو لاینفک حجاب است. این خانمهای بسیار جوان با پوشش چادر و آرایش صورت کامل با آن آرم حجاب و عفافشان، نیاز به آموزش حجاب دارند تا بیاموزند که آیه های صریح قرآن چگونه بر زن مسلمان تاکید میکند که در برابر چشمان نامحرمان اجازه خودآرایی ندارد.      

 

بعد از سالها بحث، بالأخره مسئولین فرهنگی به فکر افتادند تا در مورد حجاب اسلامی نوآوریهایی صورت بگیرد. از این رو دست طراحان را باز گذاشتند تا هر گندی که دلشان خواست و هنرشان کشید به چادر، این سرمایه عظیم زن ایرانی و خون بهای شهیدان بزنند!! 

گفتیم چادر طراحی کنید نه پیراهن. انواع پیراهن ها با مدلها و یقه ها و شرابه ها و ....  

گفتیم چادر نگفتیم عامل جلب توجه. پیراهنی که یقه حریر حلزونی بر آن دوخته اند و تمام سر آن را گلهای رز تزئین داده اند چه تناسبی با چادر دارد؟ 

 

انواع مدلها که مناسب حجاب کشورهای عربیست. گویا عده ای اینجا، ایران را با سوریه و مصر و الجزایر و کشورهایی از این دست اشتباه گرفته اند. در این کشورها حجاب عبارتست از پوشش پوست و مو. اما نمایان نبودن حجم بدن، عدم پیدا بودن زیور و زینت و عدم آرایش برای اینها تعریف نشده است. ما انقلابمان را صادر کردیم. تأثیرات انقلاب ما در هر بعدی، جهانیست اما چرا بتدریج داریم تأثیرات را کنار میگذاریم و به تأثرات روی می آوریم؟!  این مدلهای طراحی شده بنام چادر!!! و  شالهای رنگارنگ با هزار و یک مدل که حتی استفاده از آنها نیاز به آموزش دارد مناسب همان کشورهای عربیست نه ایران. اینجا ایران است، سرزمینی که شهید سیاهی چادر زنانش را از خون سرخش کوبنده تر میداند و برای حفظش خون میدهد.   

 

 

احتمال زیاد برخی از طراحان حجاب اسلامی!!! به ژورنالهای عربی علاقه زیادی دارند چون نمونه این حجابهای عربی در نمایشگاه قرآن وجود دارد منتها بر سر و تن مانکنهای بی جان!

 

البته ناگفته نماند گه چادرهای مناسب هم به فراوانی یافت میشد و مهمتر اینکه بخشی وجود داشت که هر مدلی را همانجا طبق خواست مشتریان طراحی میکرد و رایگان میدوخت.

 

چادرم تاج سرم.....همان 5 متر پارچه ای که اقتدارم را سبب است. همان که نیاکانم چندهزار سال است از آن استفاده میکنند. چادر ایرانی نه چادر ملی اندامی!!!! نه پیرهنهای مدل به مدل ...!!!!! 

چادرم تاج سرم.... اگر از کشورهای عربی تأثیر بپذیرم چادر لبنانی و  عربی را برمیگزینم نه لباس خانه یا مجلسی را برای خیابان.....!!! 

 

  

 

لطفاً جهت نظر دادن به قسمت بالای پست مراجعه کنید.