X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

استاد شهیدم؛ جانباز شهید، عارف عظیم، دکتر محمود رفیعی، بازخواهی گشت در صبح ظهور میدانم. تا طلوع موعود... کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

چقدر از راهیان نور غافلیم، از شهید رمضان روحی ها

شنبه 28 بهمن‌ماه سال 1391 04:59 ب.ظ نویسنده: همسنگر بسیجی نظرات: 36 نظر چاپ

لبیک یا رسول الله  

 

بنام خدای شهیدان  

   

 چقدر از راهیان نور غافلیم، از شهید رمضان روحی ها  

  

 

 

جانباز شهید رمضان روحی متولد 1345 در تاریخ 7/7/66 با تیر مستقیم دشمن در حالی که سپر سایر همرزمانش برای جلوگیری از اصابت تیر به آنها شده بود شده در فکه مجروح شد. 

 

25 سال بر روی تخت و برانکارد زندگی کرد و به گفته خودش حتی یکبار هم از پروردگارش گله نکرد. آرزویش خوشبختی تنها دخترش بیتا بود که بیتا به خیل فرزندان شهدا پیوست تا در آینده ای نه چندان دور مورد هجمه و اتهام همگان قرار گیرد که خوردید و بردید و حق ما را ندادید!!!!  

  

  

 

از سال ها قبل با عشق به شهادت درمکان فعلی محل تدفینش قبری در امام زاده طاهر ع کرج خریده و سنگ نوشته ای با نام خودش بر روی آن قرارداده بود تا بیانگر اندکی از شوقش به پرکشیدن تا جوار رحمت بی منتهای الهی باشد.

   

 

از رمضان ها غافلیم    

 

عادتی داریم هر سال اسفند که می شود یاد و عطر جبهه های جنوب بیقرارمان میکند خیلی خوب است اما : 

 

ما یادمان می رود که شهدای مناطق عملیاتی همرزمانی دارند... 

 

یادمان میرود که راهیان نوری هم در شهرهایمان و در نزدیکی خودمان برپاست به میزبانی شهدایی که هنوز شهادتشان فرا نرسیده... شهدایی که هر روز شهیدند .... 

 

جانباز رمضان روحی، شعبه ای از راهیان نور مجسم، پرکشید 

 

چقدر غافلیم از رمضان ها !!!! 

 

چقدر غافلیم از جانبازان !!!! 

 

چقدر غافلیم از  ستارگانی که در سکوت سوسو میزنند و ما غافل از عظمتشان، شهدا را فقط مختص 8 سال دفاع مقدس کرده ایم .

 

ما دنبال شهدا میدویم اما از نزدیک ترینها به شهدا غافلیم میخواهیم از جبهه ها و شهدا بشنویم اما تنها خاک را میجوییم و غافلیم از باقی الشهدایی که با شهدا زندگی کرده اند نفس کشیده اند و خود شهید آینده اند. 

 

غافلیم از باقی الشهدایی که تقدیر الهی بر رفتنشان هست اما کمی دیرتر تا ناگفته ها را بگویند و دست ما را بگیرند.... 

 

از رمضان ها غافلیم

 

آنهایی که هر سال مشتری های ثابت مناطق عملیاتی هستید راست و حسینی کلاهتان را قاضی کنید: تا کنون به دیدار  چند رمضان رفته اید؟ تا کنون چندبار اتفاق افتاده که به دنبال رمضان ها بگردید و  به دست بوسیشان بروید؟ تا کنون چندبار شده پای درددلهای رمضان ها بنشینید و جبهه را از رمضان ها بشنوید و شب عملیات را در چشمان رمضان ها ببینید؟ 

 

نه ...نه ... نه سر خودتان کلاه نگذارید    ...... غافلیم از رمضان ها  

 

تا کنون دیده اید و شنیده اید که جانبازی بگوید تو اولین کسی هستی که به من میگویی جانباز؟ تا کنون شنیده اید که میگویند من جانباز نیستم؟ رمضان روحی نمیدانم، شاید مشکل مالی نداشت و 100 البته میدانیم که مشکل عاطفی و روحی هم نداشت چرا که همسری داشت فراتر از توصیف و بیان...  

 

اما چند جانباز دردمند دیده اید؟ چرا حاضر نیستید پای دردهایشان بنشینید؟ چرا ؟ چرا ؟ چرا ؟ چرا به فرزندانشان نمی اندیشیم؟ چرا به سفره ای خالی از نانشان نمی اندیشیم؟ درست که اینها آبرو دارند اما آنقدر نگفتیم که دیگر باورش هم سخت است..... اما اگر کمی همت کنی میبینی. وقتی پای صحبت دیدار جانباز به میان می آید هزار بهانه قطار میکنی که : گرفتارم کار دارم  امتحان دارم بچه ام رو گازه شوهرم تو تنوره مادرشوهرم لباسشوئیش خراب شده فلان جا دعوتیم سعادت ندارم شهدا نمیخوان  و ......  

 

با این روحیه و اینگونه عدم حس تکلیف، تو را به خدایت کلاهت را قاضی کن خجالت نمی کشی به پابوس شهدا میروی و دروغ میگویی؟ شهدا بی شهدا مگر معنی دارد؟ انگار بی وضو  میدوی تا به نماز جماعت برسی، حی علی خیرالعمل بدو به رکوع برسی ....تقبل الله !!!!  

 

دیگر تکرایست گفتن این جمله ها که : به خاطر من و تو  امروزشان شکسته و زواردرفته است.  

 

راهیان نور  رمضان روحی ها برگزار میکند:   

 

راهیان نور هر 12 ماه سال برپاست 

 

ثبت نام : پایگاه های تکلیف 

 

 مدارک لازم: 

 

 1- رضایت نامه از شهدا مبنی بر عدم دروغگویی در رابطه با پیرو بودن و دوستدارشان بودن 

2- یک قطعه عکس از چشمانی که ایثارگران را در شهرهای محل زندگی میبینند 

 3- یک قلب عاشق تپنده برای باقی الشهدا 

 4- گواهی تأیید عدم روزمرگی با تأیید تنها نهاد ذی صلاح(یعنی وجدانت که قضاوت کند بین خودت و شهدا) 

 

این اردوها با نظارت کامل شهدا برگزار میگردد. یادآوری میشود شهید رمضان روحی از جمله نظارت کنندگان است. هزینه ثبت نام: رایگان، فقط جهت پرواز از منزل خود تا منزل باقی الشهدا پول تاکسی و اتوبوس و مترو را قربة الی الله از جیب مبارک بپردازید. احیانا اگر خیلی مهربان و شفیق و دست به جیب بودید و اولویتها، فقط خودتان نبودید میتوانید دست مبارک را به سمت جیب مبارک حرکت دهید و در هزینه گل و شیرینی سهیم شوید و احیاناً و احیاناً و احیاناً اگر زیاده از حد مهربان بودید یعنی به حد ایثارگری رسیدید!!!! و در ذهنتان ویژگیهای شیعه و سیره ائمه ع را مرور کردید میتوانید برای باقی الشهدای نیازمند(به لطف سالها الطاف بنیاد شهید) بیشتر دست به جیب شوید. از تو حرکت از خدا برکت تو نیت کن، شهدای ناظر اردو موردش را فراهم میکنند. 

    

تکلیف را شهدا مشخص کرده اند: ای برادر و خواهر به کجا می روی؟ کمی درنگ کن! آیا با کمی گریه و خواندن یک فاتحه بر مزار من و امثال من، مسئولیتی را که ما با رفتن خود بر دوش تو گذاشته ایم فراموش خواهی کرد یا نه؟ اما مسئولیت ادامه دادن راه ماست. ما نظاره میکنیم که تو چه خواهی کرد!  (شهید رضا نادری اعجوبه 21 ساله عملیات مرصاد و طراح بستن تنگه به روی منافقین)

 

فیلم حاج رمضان شهید را اینجا ببینید: حاج رمضان پرکشید

     

 

  

 لطفا جهت نظر دادن به قسمت بالای مطلب مراجعه کنید