X
تبلیغات
رایتل

کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

استاد شهیدم؛ جانباز شهید، عارف عظیم، دکتر محمود رفیعی، بازخواهی گشت در صبح ظهور میدانم. تا طلوع موعود... کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

ایرانی بودن افتخار بزرگی است

یکشنبه 14 فروردین‌ماه سال 1390 02:13 ق.ظ نویسنده: همسنگر بسیجی نظرات: 8 نظر چاپ


 

خداوند برای سرزمینمان ایران، سرنوشت مقدسی رقم زده و ایرانی بودن افتخار بزرگی بوده و هست از گذشته های دور تا کنون ... از ازل تا ابد ...   

 

  

امام صادق ع فرمودند : نوروز که می آید ما متتظر فرج آل محمد ص هستیم زیرا نوروز از روزهای ما و شیعیان ماست . شما (خطاب به اعراب) آن را از دست دادید و ایرانیان آن را نگه داشتنند.

 

معلّی  بن خنیس می گوید: در صبحگاه نوروز به خدمت امام صادق ع رسیدم و حضرت از من پرسید آیا از امروز  چیزی میدانی؟ گفتم خیر و لیکن ایرانیان امروز را بزرگ می دارند و به همدیگر تبریک می گویند.امام فرمود گرامیداشت امروز به سبب وقایعی است : 

- نوروز همان روزی است که خداوند از بندگان خود میثاق گرفت که بنده خدا باشندُ برای او شریک قائل نشوند و غیر از او کسی را عبادت نکنند یعنی روز آزادی است. 

- نوروز همان روزی است که برای نخستین بار خورشید طلوع کرد یعنی روز روشنایی و درخشش است. 

- نوروز همان روزی است که کشتی نوح ع بر کوه جودی نشست یعنی روز نجات از عذاب الهی است. 

- نوروز همان روزی است که حضرت ابراهیم ع بت ها  را شکست یعنی روز مبارزه با شرک و بت پرستی است. 

- نوروز همان روزی است که جبرئیل امین بر پیامبر ع هبوط کرد یعنی روز دریافت پیام الهی است. 

- نوروز همان روزی است که رسول الله ص حضرت علی ع را بر دوش گرفت و بت های قریش را از بالای کعبه به زمین ریخت یعنی روز پیراستن خانه های پاک از آلودگی هاست. 

- نوروز همان روزی است که پیامبر اکرم ص حضرت علی ع را در محل غدیر خم به مردم به عنوان امیرالمومنین معرفی کرد یعنی روز پیمان با ولایت است.  

-  نوروز همان روزی است که قائم ِآل محمد عج ظهور می کند و بر دشمنان عدالت پیروز  می شود و حکومت عدل اسلامی تشکیل می شود.   

  

منبع : اعمال عید نوروز در مفاتیح الجنان که تعلیم امام صادق ع به معلی بن خنیس می باشد و شرح کامل آن در بحارالانوار علامه مجلسی آمده است.  

 

چه افتخار بزرگی است برای ما ایرانیان که این حقایق الهی را دریافتیم و سرنوشتی خداوند برای این سرزمین مقرر فرموده که ....  

نیاکانمان این حقایق را دریافته بودند که آن را برایمان به میراث گذاشتند و دین اسلام را با آغوش باز پذیرا شدند. ما نسل آن ایرانیان موحدیم ...   

 

 

لطفا برای کامنت گذاشتن به قسمت بالای صفحه مراجعه فرمایید.