X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

استاد شهیدم؛ جانباز شهید، عارف عظیم، دکتر محمود رفیعی، بازخواهی گشت در صبح ظهور میدانم. تا طلوع موعود... کجایی سبزترین رزمنده دنیا؟

دشمن و پیامکهای عاشورایی

دوشنبه 13 آذر‌ماه سال 1391 01:48 ق.ظ نویسنده: همسنگر بسیجی نظرات: 27 نظر چاپ

                                      لبیک یا رسول الله 

 

                               

                            السلام علیک ارباب، اباعبدالله  

 

   

                     

   

 

                              قبل از ماه محرم این پیامک رو دریافت کردم :  

 

محرم و صفر زمان بالیدن است نه فقط نالیدن، بساطش آموزه است نه موزه، تمرین خوب نگریستن است نه خوب گریستن، نماد شعور مذهب است نه فقط شور مذهب. منتظران مهدی (عج) به هوش باشید که حسین(ع) را منتظرانش کشتند." 

 

 

گفتم باز شروع شد... بیا و جمعش کن .... شروع شد... شروع شد بدون توجه به معنی و مفهوم، منتشر کردن جملاتی که هیچ تعمقی در اون نمیکنیم ... شروع شد .....    

 

به خدا بصیرت ابعاد ریزی داره که اینجور جاها خودشو نشون میده ...اگه بصیرت قوی داشته باشی اینجور مواقع میگیری که قضیه از چه قراره ..... به دوستان هرچه گفتیم منتشر نکنید این نوع حرفها رو، توجه نکردند..... مشخصه که به جهت کم رنگ کردن ارزش عزارداری بر امام حسین ع برنامه ریزی شده ... مثل سالهای پیش که نهایت سوءاستفاده رو از سخنان ارزشمند دکتر شریعتی کردند .... واقعا چرا تشخیص نمیدیم جنگ نرم چه ابعادی داره؟! چرا تشخیص نمیدیم که دشمن دقیقاْ میاد از همون مسائلی که بهش اعتقاد داریم استفاده میکنه و بصورت خزیده وارد فرهنگمون میشه؟! ما گفتیم اما دوستان همچنان بر بصیرت نم دار خودشون اصرار کردن .... 

 

تو همین فضا هم  وبلاگهایی که اعتقادات درستی ندارن از همین جملات و پیامها استفاده کرده بودن. 

 

دشمن بیداره بیداره بیداره و مشغول توطئه ....... توروخدا بچه حزب الهی خواب آلو نباش ...انقدر هم تکروی نکن... یه کم از تجربیات استفاده کن .....  

 

چرا همیشه منتظریم تا یه آدم سررشته داری و عالمی مجبور بشه بیاد و تذکر بده ؟! چرا؟!  

 

 

حالا توجه کنید به سخنان دکتر رجبی دوانی، متخصص تاریخ اسلام و استاد قرائتی روحانی برجسته: به نقل از فرهنگ نیوز و عمارنامه :   

 

به گزارش فرهنگ نیوز: در طول تاریخ، دشمنان اسلام دریافته اند یکی از کلیدی ترین عوامل حیات اسلام خون شهدای کربلا و نهضت حضرت سید الشهداست. اما آنچه حائز اهمیت است شناخت سلاح های دشمن و نحوه ایجاد تشکیک آنهاست. یکی از این ابزارها، ایجاد تشکیک در اهداف عاشورایی و ارزش های آن با زبان به ظاهر دوستانه است. به عنوان مثال پیامکی در اوج روزهای عزاداری اهل بیت (ع) به صورت انبوه منتشر گردید که یکی از مصادیق این موضوع می باشد. در این پیامک عنوان شده است:  

 

"محرم و صفر زمان بالیدن است نه فقط نالیدن، بساطش آموزه است نه موزه، تمرین خوب نگریستن است نه خوب گریستن، نماد شعور مذهب است نه فقط شور مذهب. منتظران مهدی (عج) به هوش باشند که حسین(ع) را منتظرانش کشتند."  
 
استاد رجبی دوانی در برنامه ای تلویزیونی در این باره گفت:
ظاهر پیامک بسیار حکیمانه است. اما بسیار آرام و حساب شده با کلمات بازی شده است. اوایل پیروزی انقلاب بعضی روزنامه ها چنین تشکیک هایی را ایجاد نمودند که امام فرمودند عزاداریها باید به همان صورت انجام شود و هرچه داریم از محرم و صفراست.  
حضرت را منتظرانش به شهادت نرساندند. منتظران حضرت در کوفه نماندند و از آنجا گریختند. تعدادی دیگر نیز چون حجاج ابن مسروق، نافع ابن هلال و ... در بین راه خود را به امام رساندند. آنها از منتظران بودند. لذا نباید تصور کرد که این پیامک ها از واقعیتی سخن می گویند." 
گریه موضوعی است که بسیار مورد اهمیت و ارزش در عزاداری اهل بیت است. گریه و روضه، ابزاری است که اهل بیت علیهم السلام بسیارمورد توجه قرار داده اند. در حقیقت میان گریه و شعور دینی تناقضی وجود ندارد.  
 
حجت الاسلام قرائتی نیز در برنامه سمت خدای با عنوان کردن این موضوع که مراجع ما بیش از همه گریه می کردند و بیش از همه هم فکر می کردند در پاسخ به تشکیک دیگری که وهابیت درباره زیارت و طواف حرم امام حسین علیه السلام می نمایند گفت:
 
در حج یک کعبه داریم که حاجیان دورش می گردند. در کنار آن حجر اسماعیل است که حاجیان نباید از داخل آن طواف کنند. یعنی در حین طواف به خانه ی خدا باید دور حجر اسماعیل هم بگردند.اینجا قبر اسماعیل است. اسماعیل چه کرده که همه باید دور او بگردند. اسماعیل به پدرش گفت: آنچه خدا امر کرده است انجام بده (إفعل ما تؤمر)چون این پسر 13 ساله تسلیم خدا بود همه باید دور قبرش بگردند. حال ببینیم امام حسین علیه السلام چه کرد. اسماعیل یک نفر بود. حضرت ابا عبدالله (ع)، خودش و خاندانش را فدای اسلام کرد. حال نباید دور ضریحش بگردیم؟

  

 

                                               وابصیرتا 

 

 

                                  

                                      لطفا جهت نظر دادن به قسمت بالای پست مراجعه کنید